Pradžia » Neklasifikuota » Edukacinė kelionė į Kauną

Edukacinė kelionė į Kauną

Nesaulėtą, bet gražią rugsėjo 26 dieną mes, dvyliktokai,  buvome edukacinėje kelionėje Kaune. Sužinojom apie romantikus ir neoromantikus, gyvenusius šiame mieste, kaip antai, Salomėją Nėrį ir Maironį (Joną Mačiulį).

Pirmoji mūsų stotelė buvo Palemonas, S. Nėries muziejus. Muziejus buvo įkurtas namuose, kuriuose kadaise gyveno pati poetė. Gidė mums papasakojo apie jos asmeninį gyvenimą ir kūrinių parašymo aplinkybes. Gerdai iš šios ekskursijos labiausiai įsiminė S. Nėries miegamasis bei terasos. Ji net pati tokių užsimanė. Ją taip pat sužavėjo, kad poetės bei jos vyro darbo kambariuose buvo mažyčiai langeliai, kad pro juos būtų galima pažvelgti į dirbantį namiškį bei jam netrukdyti.  Prisimindama kelionę, Irina sako: „Sužavėjo pasakojimas apie Salomėjos Nėries sūnų. Kad poetė slėpė jį ir bijojo, kad iš jo šaipysis. Bet kuomet pažįstami vis tik išvydo jos sūnų, S. Nėris tarė: „Pažvelkit, kokios jo nuostabiai mėlynos akys“. Tai buvo gražu.“

Taip pat buvome Maironio muziejuje, ten sužinojome apie jo šeimą, gyvenimą, pomėgius, žymiausius kūrinius, taip pat matėme jo buto baldus, nuostabius paveikslus. Gaila, kad šiuo metu jo butas restauruojamas, todėl matėmė Maironio baldus kitokioje erdvėje. Kiekvienam mūsų klasės draugui buvo įsimintini skirtingi aspektai, pavyzdžiui, Karolis labiausiai įsiminė, kad Maironis dažnai žaisdavo kortomis. Edgaras prisimena, kad Maironis mėgo rašyti stovėdamas. Arminas sako: „Labiausiai įsiminė tai, kad Maironio namai buvo labai dideli ir kad jis rengdavo susibūrimus, kviesdavo į svečius žymius to meto Kauno menininkus, poetus, aktorius“. Gerdai patiko, kad gidė padeklamavo kelias Maironio eilėraščio strofas.

Laisvu laiku pasivaikščiojome Kauno Laisvės alėja, pasigrožėjome balta renesansine rotuše, supratome, kad šis miestas labai gražus ir į jį dar ne kartą sugrįšime.

Kontaktai

Gelvonų g. 55,
Vilnius, LT-07135
Tel. / faksas: (8-5) 240 5196
El. paštas: ras****@**dvilu.vilnius.lm.lt

Renginių kalendorius

Europos Sąjungos fondų investicijos

ES
Skip to content