Pradžia » Neklasifikuota » Iš tarptautinių palydų „Paskui paukščius“ Tiuringijos žemėje sugrįžus…

Iš tarptautinių palydų „Paskui paukščius“ Tiuringijos žemėje sugrįžus…

Mes, radviliečiai, kartu su šalies jaunaisiais ornitologais spalio 1-5 dienomis turėjome galimybę palydėti paukščius Tiuringijos federacinėje žemėje, Vokietijoje.

Paukščių palydose mus lydėjo Hainicho nacionalinio parko darbuotojas J. Blankas. Mokslininkas ir parko edukatorius padėjo mums susivokti paukščių pasaulyje, pažinti retesnes Lietuvoje ir migracijos metu pastebimas paukščių rūšis, mokė pažinti balsus ir t. t.

Keliaudami įspūdingu medžių lapų taku 40 m aukštyje, klausėmės įdomių pasakojimų apie šikšnosparnius, laukines kates (vilpišius), grožėjomės nuostabiais Vidurio Europos lapuočių miško vaizdais.

Kelionės metu ne tik daug dėmesio skyrėme paukščiams, bet ir apsilankėme šalia Erfurto įkurtame žymiame Ega parke, kuriame išsamiai pristatytas gamtos pasaulis. Buvome sužavėti – parkas nuostabus.

Lankydamiesi kurortiniame miestelyje Bad Langezalce grožėjomės jo statinių architektūra, žaliaisiais parkais, turtingu botanikos sodu…

Iš kelionės „Paskui paukščius“ priminsime ne tik paukščius, bet ir pasivaikščiojimą rūke, Tiuringijos žemės kalvas ir pilis, Veimaro senamiestį, Eizenachą, J. V. Getės laikais sodintą didingą ginkmedį, maudynes terminiuose baseinuose ir, žinoma, kelionėje sutiktus naujus draugus ir bendraminčius.

Genovaitė Kuzmickienė

Kontaktai

Gelvonų g. 55,
Vilnius, LT-07135
Tel. / faksas: (8-5) 240 5196
El. paštas: ras****@**dvilu.vilnius.lm.lt

Renginių kalendorius

Europos Sąjungos fondų investicijos

ES
Skip to content