Pradžia » Neklasifikuota » Tarptautinė paroda „Paryžiaus mokyklos dailininkai iš Baltarusijos“

Tarptautinė paroda „Paryžiaus mokyklos dailininkai iš Baltarusijos“

2014 metų spalio 14 d. gausus 1 – 3 klasių gimnazistų būrys dalyvavo tarptautinės parodos „Paryžiaus mokyklos dailininkai iš Baltarusijos“ edukacinėje programoje „Ką vaizduoja bedaiktė tapyba?“  Grožėjomės kūriniais (tapybos, grafikos, skulptūros)  iš „Belgazprombank“ kolekcijos, muziejų ir privačių rinkinių. Susipažinome ne tik su  Marco Chagallo, Chaïmo Soutine’o, Pinchuso Krémègne’io, Michelio Kikoïne’o, Ossipo Lubitcho, Ossipo Zadkine’o, Schragos  Zarfino kūriniais, bet ir jų gyvenimu, pasaulėžiūra, vertybėmis, aplinka, sąsajomis su Vilniumi. Iš šių kūrėjų galime pasimokyti, kaip savo menu keisti pasaulio vaizdą, formuoti aplinką tokią, kokia ji turėtų būti, nes juk išorinis pasaulis – mumyse. Ir jis toks, kokį jį norime matyti bei kokį stengiamės sukurti. Pirmiausia nuo mūsų priklauso, koks jis dabar ir, svarbiausia, kokį mes jį paliksime.

Mokiniai pamatė ir įvertino  XX a. klasikinio modernizmo kryptis: fovizmą, kubizmą, suprematizmą, ekspresionizmą.  Žavėjosi, kaip kūriniuose perteikta unikali specifinė pasaulėjauta, atkreipė dėmesį į emocionaliu koloritu bei stipriai išreikštą vaizdo ekspresiją, dramatizmo  ir melancholijos derinį.

Praktinėje dalyje  susipažinę su geometrinių abstrakcijų grafika bei padiskutavę, kaip suprasti tokį paveikslą, kuriame nėra mums pažįstamų daiktų, koliažo technika susikūrėme savitą geometrinę abstrakciją.