Pradžia » Neklasifikuota » Edukacinė kelionė romantikų pėdsakais Kaune

Edukacinė kelionė romantikų pėdsakais Kaune

Ankstų rugsėjo 18 –osios rytą Radvilų gimnazijos ketvirtokai išsiruošė į edukacinę kelionę, kurios tikslas –  artimiau susipažinti su romantizmo atstovais, gyvenusiais ir kūrusiais Kaune. Pirmoji mūsų stotelė – Palemonas, kuriame įkurtas žymios lietuvių neoromantikės Salomėjos Nėries muziejus. Ant Kauno marių kranto stovintis namelis – jaukus bei širdžiai mielas, nes mena dar pačios poetės gyvenimo akimirkas, alsuoja prabėgusių metų autentika. Įdomu buvo peržvelgti S. Nėries kūrybą ir jos gyvenimą ženklinančias fotografijas, informacinius stendus, bet dar įdomiau – pavaikščioti po muziejaus kambarius, tokius mažučius, jaukius, išpuoštus pačios poetės rankdarbiais ir ją menančiais daiktais. Visai kitokį įspūdį mums paliko Maironio muziejus, įsikūręs Kauno centre, Rotušės aikštėje. Žymiausio Lietuvos romantiko apartamentai – visiška priešingybė S. Nėries namams: jie erdvūs, prabangūs, žavintys neįprasta kambarių ornamentika ir įspūdingais paveikslais. Čia rinkdavosi žymūs to meto Kauno politikai ir menininkai, čia svečiavosi pats prezidentas Smetona, čia nuolat skambėjo fortepijonas ir vykdavo diskusijos įvairiais meno klausimais. Apstulbinti tos maironiškos didybės, pakylėta nuotaika klaidžiojome po jaukias Kauno senamiesčio gatveles, klausėmės pasakojimų apie senąją miesto architektūrą ir vis dairėmės atgal – bene išplauks iš praeities kokio žymaus politiko ar meno žmogaus vizija… Juk Kaunas dar mena savo romantikus, kurių pėdsakais bandėme paklajoti ir mes.