Pradžia » Neklasifikuota » Iš tarptautinio projekto „Sukuosi ratu su paukščiais kartu“ ekspedicijos Vengrijoje sugrįžus

Spalio 1-5 dienomis  Hortobagy nacionaliniame parke Vengrijoje vyko mokomoji ekspedicija, joje dalyvavo ir radviliečiai: Emilija Treinytė (4 A kl.), Karolis Šinkevičius (4 A kl.), Dominykas Makštutis (4 A kl.) ir Žymantas Černius (4 A kl.). Kartu su mokiniais ir mokytojais į ekspediciją vyko profesionalūs ornitologai, kurie padėjo skaičiuoti ir pažinti paukščius.

Mums nusišypsojo sėkmė: parko tvenkiniuose matėme itin retų paukščių – karališkąjį erelį, egzotiškas girnoves, ūsuotąsias zyles bei ovocetes. Nacionalinio parko ornitologinėje stotyje susipažinome su žiedavimo metodika. Parko ekologas Marton Molnar aiškino, kaip atpažinti paukščių rūšį, amžių bei lytį.

Ekspedicijos metu ne tik stebėjome, domėjomės paukščiais (buvome net paukščių ligoninėje), bet ir aplankėme 3 Vengrijos nacionalinius parkus – Adtelek, Bjuki, Hortobagy, kurių gamta, ekosistemos ir bendrijos labai skiriasi. Keliaudami parkais, stebėjomės bekraštėmis stepėmis, klausėmės įdomių istorijų apie krašto istoriją, tradicijas. Plaukdami didinga Dunojaus upe grožėjomės Budapešto architektūra.

Ekspedicija baigėsi, bet noras pažinti, mokytis dar labiau sustiprėjo.

Biologijos mokytoja Genovaitė Kuzmickienė