Pradžia » Neklasifikuota » Susitikimas su Virginija Kochanskyte

Susitikimas su Virginija Kochanskyte

Antradienio (lapkričio 24d.) ketvirta pamoka mums, Vilniaus Radvilų gimnazijos trečiokams ir ketvirtokams klasės mokiniams, buvo neįprasta ir įsimintina. Mūsų mokykloje apsilankė UNICEF Geros valios ambasadorė, teatro, kino ir poezijos aktorė, lietuviškojo žodžio puoselėtoja Virginija Kochanskytė. Ji suteikė mums galimybę iš arčiau susipažinti su „Tautiškos giesmės“ autoriumi Vincu Kudirka. Aktorė skaitė V. Kudirkos satyrą „Lietuvos tilto atsiminimai“, eilėraštį „Karvelėli“. Mūsų dėmesį prikaustė jos artistiškumas, kurį ji pasitelkė skaitydama kūrinius. Aktorė į savo pasirodymą įtraukė ir pačius žiūrovus, su jais bendravo. Taip pat, be Vinco Kudirkos kūrinių, aktorė mus supažindino su rašytojo gyvenimu: papasakojo, koks jis buvo talentingas, kokia buvo jo vaikystė, paauglystė. V. Kochanskytė atskleidė „Tautiškos giesmės“ autoriaus įvairiapusiškumą ir leido geriau jį pažinti. Tad ypač greitai prabėgo 45 pamokos minutės. Bet mes, mokiniai, niekur neskubėjome eiti ir nuoširdžiai atsidėkojome aktorei stipriais ir skambiais plojimais. Mokiniai apie šį susitikimą sakė: „Tai buvo labai emocionalus, labai išraiškingas ir įdomus pasirodymas, nes aktorė sugebėjo puikiai atskleisti ir išreikšti jausmus analizuodama kūrinius.“ (Meda) „Prikaustė žiūrovų dėmesį balso tembru, gestais, artistiškumu.“ (Gintarė ir Ieva) „Labai patiko tai, jog paaiškino patį kūrinį ir jame esančius šiuolaikinėje kalboje nebevartojamus žodžius.“ (Deimantė) „Labiausiai patiko šios moters asmenybė, mokėjimas bendrauti su auditorija, ją sudominti ir V. Kudirkos gyvenimą, kūrybą perteikti jaunimui įdomia forma.“ (Viltė ir Gabrielė).

Janina Bacevičiūtė 3b kl.