Pradžia » Neklasifikuota » Radvilų rūmuose

Radvilų rūmuose

Gruodžio 10 d. būrelis jaunųjų keliautojų vyko į Radvilų rūmus apžiūrėti ekspozicijos „Rytų Azijos, Naujosios Gvinėjos ir Australijos aborigenų menas“. Šiuos egzotiškus pirmykščių tautų meno eksponatus į Lietuvą atgabeno ir padovanojo  kultūrininkė, visuomenininkė, mokslininkė dr. Genovaitė Budreikaitė-Kazokienė, kuri nuo 1949 m. gyvena Australijoje. Keliaudama po aborigenų rezervatus ji surinko gausią vieno seniausių menų pasaulyje kolekciją. Tūkstančius metų tobulinti simboliai, kuriuos ant uolynų, eukalipto žievės ir dykumų smėlio kūrė aborigenai, atskleidžia senųjų australų pasaulio sukūrimo mito variacijas ir protėvių paliktus įstatymus, tarp kurių svarbiausias – santarvė su aplinka ir savimi.

Apžiūrėję  ekspoziciją dalyvavome edukacinėje pamokėlėje ir gaminome savo totemą.