Pradžia » Neklasifikuota » Laisvės gynėjų diena Radvilų gimnazijoje

Laisvės gynėjų diena Radvilų gimnazijoje

Kiekvienais metais minime Sausio 13-osios įvykius: uždegame žvakutes ant palangių, tyloje pagerbiame žuvusius. Sausio 15d. Radvilų gimnazijoje vyko istorijos pamoka, skirta Laisvės gynėjų dienai paminėti, inicijuota LR Seimo nario A. Ažubalio. Savo mintis apie šiuos įvykius trečių klasių mokiniai išsakė LR Krašto apsaugos ministerijos organizuotame rašinių „Nepriklausomybės gynėjai, jų indėlis ir reikšmė ginant Lietuvos valstybę 1990-1991 metais“ konkurso darbuose. 3a kl. mokinė Rūta Gavėnaitė skaitė savo rašinį, kurį girdėjome ne tik mes, Vilniaus Radvilų gimnazijos mokiniai, bet ir neeiliniai svečiai: Seimo pirmininkės pavaduotoja Irena Degutienė ir Seimo narys Audronius Ažubalis. Jie pasidalino su mumis savo išgyvenimais ir jausmais, papasakojo, ką veikė ir kur buvo tą lemtingąją naktį. Sausio 13-osios įvykių metu  A. Ažubalis dirbo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininko atstovu spaudai, o Seimo narė Irena Degutienė – Vilniaus Raudonojo Kryžiaus ligoninėje, į kurią buvo vežami sužeistieji. Jie kalbėjosi su moksleiviais apie Sausio 13-ąją ir jos pėdsaką mūsų istorijoje bei  Valstybės Laisvės byloje. Tiek gerb. Irena Degutienė, tiek ir gerb. Audronius Ažubalis savo kalboje akcentavo laisvės būtinybę ir tai, kaip yra svarbu būti vieningiems, drąsiems ir mylintiems savo šalį. Po šios įkvepiančios ir susimąstyti priverčiančios pamokos mūsų, mokinių, akys žibėjo ir degė noru veikti. Mokiniai apie šį susitikimą su Seimo nariais sakė: „Buvo nepaprastai įdomu, nes politikų A. Ažubalio ir I. Degutienės papasakoti prisiminimai buvo kupini nuoširdumo, atvirumo ir tos nakties realybės“ (Diana ir Laura 3b). „Tokie nuoširdūs pasakojimai apie laisvės troškimą, pasiaukojimą skatina mus gerbti savo tautos istoriją, būti vieningesnius, drąsesnius, ryžtingesnius“ (Viltė ir Gabrielė 3b). „Seimo nario Audroniaus Ažubalio ir Seimo pirmininkės pavaduotojos Irenos Degutienės paruošta medžiaga perteikė išgyventas emocijas, paskatino susimąstyti, kodėl mūsų šalis yra laisva“ (Dominykas ir Dainius 3b).

Janina Bacevičiūtė 3b kl.