Pradžia » Neklasifikuota » Iš ekskursijos „Radvilų keliais“ sugrįžus

Iš ekskursijos „Radvilų keliais“ sugrįžus

Linksmi, smalsūs rugsėjo 23 dieną rinkomės į autobusą, vykstantį maršrutu „Vilnius – Biržai – Vilnius“. Mūsų laukė kelionė į Radvilų giminės gimtinę – Biržus ir linksmosios krikštynos.

Pirmiausia apsilankėme Biržų regioniniame parke: apžiūrėjome smegduobę – Karvės olą, pasivaikščiojome po parką, vėliau lankėmės Biržų krašto muziejuje „Sėla“, įsikūrusiame Biržų pilies rūmuose. Ekskursijų vadovų lydimi keliavome po ekspozicijų sales, klausėmės pasakojimų apie Biržų kraštą, kunigaikščius Radvilas ir grafus Tiškevičius. Su įdomumu stebėjome animuotą 1704 m. Biržų tvirtovės šturmą.

Nors lauke krapnojo lietus, tai netrukdė mums sudalyvauti krikštynų ceremonijoje, kurioje netrūko žaidimų, kūrybinių užduočių, geros nuotaikos.

Žingsniuodami ilgiausiu Širvėnos ežero tiltu planavome naujas pažintines keliones po gražiausius Lietuvos kampelius. Į namus grįžome praturtėję naujų žinių, geriau vieni kitus pažinę ir susidraugavę.