Pradžia » Neklasifikuota » Algimanto Kezio koliažų darbų paroda „ANGELAI“ iš serijos „Angelų pasaulis“

Algimanto Kezio koliažų darbų paroda „ANGELAI“ iš serijos „Angelų pasaulis“

Radvilų gimnazijos pirmame aukšte eksponuojama Algimanto Kezio koliažų darbų paroda „ANGELAI“ iš serijos „Angelų pasaulis“.

Algimantas Kezys gimė 1928 m. Lietuvoje. Pasitraukęs į Vakarus dar prieš sovietams  okupuojant gimtąją šalį, A. Kezys 1950 m. atvyko į Jungtines Valstijas studijuoti, siekdamas tapti jėzuitų kunigu. 1956 m. jis gavo filosofijos magistro laipsnį Lojolos universitete Čikagoje.

Paskirtas į lietuviškąją Tėvų jėzuitų arkivyskupiją jis tarnavo savo tautiečiams Čikagoje ir kituose Jungtinių Valstijų miestuose. Dirbdamas Čikagoje, jis įkūrė Lietuvių fotobiblioteką ir Lietuvių bibliotekos leidyklą, leidžiančią literatūrą etninėmis temomis. 1974–1977 m. jis vadovavo Lietuvių jaunimo centrui Čikagoje, o 1980 m. įkūrė meno galeriją. Galerija, įsikūrusi šiaurinėje Čikagos dalyje, siekė tenkinti pasaulinės lietuvių bendruomenės interesus.
Savo meninius polinkius A. Kezys ugdė pasinerdamas į fotografijos meną. A. Kezio talentas buvo pripažintas 1965 m., jam surengus pirmąją savo parodą Čikagos meno institute. Nuo tada jis eksponavo savo kūrinius daugelyje Šiaurės ir Pietų Amerikos bei Europos muziejų, jo darbai pasirodydavo žurnaluose ir knygose abipus Atlanto. Naujausios jo parodos vyko Čikagoje, Berlyne, San Paule, Rio de Žaneire, Lietuvoje ir kitur. A. Kezio parodų tematika dažniausiai yra Čikaga, miesto architektūra, moterys, Lietuva, taip pat abstraktūs, sunkiai nusakomi dalykai.

Paroda gauta iš Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos.

Bibliotekos vedėja