Pradžia » Neklasifikuota » Radvilų gimnazijos pirmo aukšto fojė eksponuojama Sigutės Ach darbų paroda „SPALVOTOS NUOTAIKOS“

Sigutė Ach – dailininkė iliustruotoja, Lietuvoje žinoma jau daugiau nei 20 metų, mylima ne tik už simpatiškus sparnuotus personažus, bet ir už nuostabius romantiškus tekstukus, šildančius širdis ir vaikams, ir suaugusiems.

Nuo 1995 m. Sigutė Ach piešia, iliustruoja ir kartais rašo knygas vaikams, piešia atvirukus, kuria ir veda edukacines programas, dalyvauja meniniuose ir kultūriniuose projektuose.

2001 m. Arvydas Vereckis įkurė leidyklą „Nieko rimto“ ir išgarsino Sigutės Ach vardą visoje Lietuvoje. Leidyklos „Nieko rimto“ erdvėje pasaulį išvydo šimtai Sigutės Ach atvirukų, daugybė dailių smulkmenų, iliustruotos knygos.

2015 m. romantiški Sigutės Ach personažai apsigyveno ant porcelianinių puodelių – tai, pačios autorės žodžiais tariant, „įdomi ir žadinanti vaizduotę sritis”. Jau yra gimę apie 40 puodelių, papuoštų dailininkės sukurtais piešiniais.

Parodą „Spalvotos nuotaikos“ sudaro Sigutės Ach piešinių originalai, virtę atvirukais, kelionėse gimę piešiniai, saviti menininkės dienoraščiai. Kaip sako pati Sigutė, visa tai kaupėsi ant dirbtuvių stalo, stalčiuose… Ir susikaupė nemaža šūsnis darbų, iš kurių galima išskaityti dailininkės būsenas, nuotaikas, dienas tarsi dienoraštį. Ant kiekvieno lakšto rasite menininkės ranka užrašytus komentarus, poetines frazes, kilusias mintis. Tai pokalbis su nujaučiamu parodos žiūrovu, kaip visad – romantiškas, nuoširdus, paprastai stebuklingas.

Už parodą nuoširdžiai dėkoju dailininkei Sigutei Ach ir leidyklos „Nieko rimto“ kolektyvui.

Bibliotekos vedėja