Pradžia » Neklasifikuota » Pirmokų krikštynos Biržuose

Pirmokų krikštynos Biržuose

Taigi, mūsų kelionė prasidėjo aštuntą valandą ryto. Tuo metu patraukėme link Biržų – Radvilų giminės istorijos dalimi tapusio miestelio. Su šypsenomis veiduose ir dvi valandas linksmai praleidę laiką autobuse, išsilaipinome pirmojoje stotelėje – Karvės oloje. Tai smegduobė, apipinta begalės legendų ir tik vienos tikros istorijos. Po kelių minučių atsidūrėme Biržų tvirtovėje. Čia, su mokytojų parengta  programa pradėjome pirmokų krikštynas. Nuo bėgimo surištomis kojomis iki lobio paieškos, nuo klasiokų mėtymų per rankas iki rimtos priesaikos mokyklai ateinantiems ketveriems metams. Kiek vėliau mus supažindino su Radvilų pilies likimu iliustruotame filmuke. Gidės pasakojimais ir dalies išlikusių eksponatų dėka, persikėlėme į XVI-XVII a. Ties tuom mūsų kelionė tikrai nesibaigė. Netrukus atsidūrėme prie ilgiausio Lietuvoje Širvėnos ežero tilto, nuo kurio atsivėrė kerintys vaizdai. Perėję, staigiai sulipome į autobusą ir nusprendėme prasukti pro gana neįprastos formos Kirulių apžvalgos bokštą. Ten pabuvę nemažai laiko, patraukėme Vilniaus pusėn. Apie 20 valandą vakaro jau buvome prie mokyklos ir atsisveikinę išsiskirstėme namo. Kelionėje geriau pažinau mokytojus, na, o klasiokai tapo artimais draugais.

1 B klasės mokinė Erika Kiškytė