Pradžia » Neklasifikuota » Radvilų gimnazijos dvyliktokai vyksta į Kauną – į edukacinę ekskursiją „Romantikų pėdsakai Kaune“

Jau tapo tradicija, kad kiekvieną rudenį Radvilų gimnazijos dvyliktokai vyksta į Kauną – į edukacinę ekskursiją „Romantikų pėdsakai Kaune“. Rugsėjo 22 dieną tą tradiciją pratęsė 12A ir 12B klasių abiturientai, apsilankę Salomėjos Nėries ir Maironio memorialiniuose muziejuose. Poetės S. Nėries namelis, boluojantis ant Kauno marių kranto Palemone, pakerėjo savo jaukia, šeimyniška dvasia ir minimalistinėmis, bet tokiomis šiltomis erdvėmis, kurios, rodos, dar mena poetės gyvenimo džiaugsmus ir skaudulius. O buvęs Maironio gyvenamasis namas – dabar literatūros muziejus – įsikūręs pačioje Kauno širdyje – Rotušės aikštėje. Jis nustebino savo salių prabanga, įspūdingais interjerais, daugybe Maironio portretų, žvelgiančių į mus nuo visų menių sienų, ir kažkokia senosios Lietuvos romantika, primenančia didingą tautos praeitį ir ilgesingas Maironio eiles…
Kupini įspūdžių ir naujų žinių apie du didžiuosius Lietuvos romantikus, išskubėjome pasižvalgyti po Laikinosios sostinės senamiestį, bet jau prie Kauno Katedros, kur stabtelėjome prie poeto Maironio kapo, supratome, kad romantiškiems pasivaikščiojimams nelemta įvykti – pliūptelėjęs lietus ir rudeniškas vėjas pakoregavo visus planus… Žinoma, kaltinom save, kad neužsakėm iš aukštesnių Dangaus jėgų gero oro, tad paskubom, taškydami balas ir tik probėkšmais žvilgčiodami į siauras senamiesčio gatveles, į Laikinosios sostinės Prezidentūros kiemelį, į senąją Vilniaus gatvės architektūrą suskubome ieškoti šilumos ir prieglobsčio nuo lietaus… Ką gi, teks dar čia sugrįžti – Kaunas liko ne iki galo pažintas.