Pradžia » Neklasifikuota » Vinco Krėvės muziejuje

Vinco Krėvės muziejuje

Paskutinė – apibendrinamoji – literatūros pamoka apie Vincą Krėvę 4 c klasės mokiniams vyko V. Krėvės memorialiniame bute – muziejuje. Muziejaus vadovas priminė mums V. Krėvės biografiją ir svarbiausius kūrybos bruožus, apžiūrėjome asmeninius rašytojo daiktus, knygų biblioteką. Klasės „didmeistriai“ Robertas ir Marius net pabandė sužaisti V. Krėvės ir artimo bičiulio bei kaimyno rašytojo B. Sruogos šachmatų partiją. Išgirdome rašytojo balsą – klausėmės jo kalbos „Žodis Lietuvai“, pasakytos švenčiant 70-metį Filadelfijoje. Žiūrėjome spektaklio „Skirgaila“ (rež. Henrikas Vancevičius) scenas, išsiaiškinome, kad tik tokie valingi kovotojai kaip Skirgaila išlieka bet kokiomis sąlygomis, kad svarbiausia – įsipareigojimas tautai ir žmonėms. V. Krėvę, sukūrusį tokį valingą ir didingą personažą, rusų poetas Konstantinas Balmontas yra pavadinęs Lietuvos Šekspyru.
Pamoka ne klasėje patiko, ne tik sužinojome, bet ir pamatėme.