Pradžia » Neklasifikuota » Iš tarptautinio projekto „Paukščių palydos 2017“ sugrįžus

Iš tarptautinio projekto „Paukščių palydos 2017“ sugrįžus

Š. m. spalio 4 – 7 dienomis gimnazijos 2A klasės mokinės Ieva Barisionakaitė, Danielė Batakytė, Lina Altuchovaitė kartu su biologijos mokytoja dalyvavo ornitologinėje ekspedicijoje Estijoje. Ekspedicijos metu aplankėme Estijos Matsalu, Vilsande ir Lahemaa nacionalinius parkus, pabuvojome Taline, Tartu, Kuresarėje.

Lydimi ornitologų G. Petkaus, M. Bružo mokėmės natūraliose buveinėse atpažinti paukščius pagal siluetus, skrydį, kūno formas, spalvas, dydžius ir, žinoma, juos skaičiavome. Pavyko suskaičiuoti net 74 paukščių rūšis. Kai kurie iš mūsų pirmą kartą pamatėme ausuotąjį krapą, ledines antis, laukius… Tai buvo įdomi gamtos pažinimo pamoka ir ji tęsėsi ne 45 minutes, o 4 dienas.

Ekspedicijos metu susipažinome su Estijos istorija, aplankėme mokslo ir žinių centrą „AHHAA“. Manome, kad į šį mokslo ir žinių centrą tikrai dar sugrįšime.

Ekspedicija baigėsi, bet žinių troškimas tik prasidėjo.