Pradžia » Neklasifikuota » 1C, 1D, 1E klasių mokiniai Kaune

1C, 1D, 1E klasių mokiniai Kaune

Aleksote veikia AB „Kauno stiklas“ fabrikas. Tai didžiausias butelių ir vienintelis spalvoto stiklo gamintojas Lietuvoje. Buvo labai įdomu stebėti gamybos procesą, kaip iš antrinių žaliavų, stiklo duženų  gaminami įvairios talpos ir formų, įvairių atspalvių žalio bei rudo stiklo  buteliai įvairiausiems gėrimams. Sužinojome ir pamatėme, kokia moderni fabrike įdiegta stiklo duženų rūšiavimo bei atskyrimo nuo metalo, plastiko ir kitokių priemaišų linija – ji leidžia pagerinti stiklo kokybę bei prisidėti prie ekologinių problemų sprendimo.

Paskui nuvykome į Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejų. Ten vyko šventinis renginys, skirtas prof. T. Ivanausko 135- osioms gimimo metinėms paminėti.  Muziejuje buvo daug svečių. Džiaugėmės, kad galėjome susitikti su prozininku, gamtininku, aplinkosaugininku, radijo laidų vedėju Selemonu Paltanavičiumi, kuris mums įdomiai papasakojo apie gamtą ir gyvūnus. Muziejuje apžiūrėjome ekspoziciją – nuo primityviausių iki sudėtingiausių organizmų. Buvome salėje, kurioje eksponuojami skeletai, taip pat medžioklės trofėjų salėje. Muziejuje yra interaktyvūs terminalai. Jais galėjome virtualiai keliauti, patirti gyvąją gamtą, išgirsti paukščių balsus, susipažinti su gamtosauga Lietuvoje ir pasaulyje.

Kaune pasivaikščiojome po senamiestį, nuėjome į šventiškai pasipuošusią Kauno rotušės aikštę, kur stovi kalėdinė žaliaskarė eglutė, veikia kalėdinis miestelis, aikštę puošia didelė stiklinė instaliacija.

Daug sužinoję ir pamatę, patyrę malonių įspūdžių, laimingi sugrįžome namo.