Pradžia » Neklasifikuota » VGTU universitetinių klasių veiklos gimnazijoje. Konkursas „Makaronų tiltai 2018“

Vasario mėnesį 1A, 1B, 2A universitetinių klasių mokinių komandos rungėsi gimnazijoje organizuotame konkurse „Makaronų tiltai“. Statant tiltus iš makaronų galima susipažinti su inžinerijos pagrindais, svarbiausiais bei elementariausiais dėsniais. Tiltus veikia klasikiniai statybinės mechanikos dėsniai. Kuriant tiltus iš makaronų galima susipažinti su visais būtiniausiais konstrukcijos kūrimo etapais: parengti eskizus, iš makaronų ir plastilino pastatyti tiltą, padaryti atskirų fragmentų ir viso tilto bandymus.

Konkurse dalyvavo VGTU statybos fakulteto doc. dr. Gintautas Ambrasas. Konkurso pradžioje jis mokiniams pateikė naudingos teorinės informacijos apie tiltų konstravimą, jų statybą. Taip pat supažindino su konkurso taisyklėmis. Vėliau aktyviai vadovavo tiltų eskizų parengimui, tiltų konstravimui iš makaronų ir plastilino bei pagamintų tiltų bandymams. Mokinių tikslas buvo sukurti tiltą, kuris išlaikytų didesnį svorį nei kitos komandos ir nugalėtų priešininkus. Sunkiausia užduotis buvo padaryti tilto eskizą ir sugalvoti, kaip realizuoti savo idėją, kad ji būtų geriausia iš visų kitų. Tvirčiausius tiltus pavyko sukonstruoti 2A klasės komandoms („ASAP“ ir „Builders“). Jų sukonstruoti tiltai išlaikė 2700g ir 2200g svorį. Keli tiltai išlaikė 1000g svorį. Kadangi „Pradavar“ komandos (1B klasė) tiltas buvo lengviausias (tiltas svėrė 232g) iš 1000g apkrovą išlaikiusių tiltų, tai ji ir laimėjo III vietą. Nugalėtojų komandos dalyvaus kituose „Makaronų tiltai 2018“ etapuose.