Pradžia » Neklasifikuota » Konferencija

RESPUBLIKINĖ BENDROJO LAVINIMO MOKYKLŲ
7 – 12 (GIMNAZIJŲ I – IV) KLASIŲ MOKINIŲ
INTEGRUOTA TIKYBOS – DAILĖS – GEOGRAFIJOS KONFERENCIJA

„Kad tavo kelias būtų žinomas žemėje“, skirta Trakų Dievo Motinos, Lietuvos Globėjos, paveikslo karūnavimo 300 metų jubiliejui

Vasario 9 d. Vilniaus Radvilų gimnazijoje įvyko mokinių konferencija, kurioje dalyvavo mokiniai net iš 19 mokyklų: iš Šiaulių J. Janonio gimnazijos, Švenčionių r. Švenčionėlių progimnazijos, Vilniaus r. Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinės mokyklos, Vilniaus: J. Basanavičiaus gimnazijos, Statybininkų rengimo centro, „Ryto“ progimnazijos, S. Daukanto progimnazijos, Šv. Kristoforo progimnazijos, J. Basanavičiaus progimnazijos, „Saulės“ privačios gimnazijos, Vilniaus Privačios gimnazijos, Jono Pauliaus II gimnazijos, Karoliniškių gimnazijos, Žirmūnų gimnazijos, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro, Vilniaus licėjaus, Užupio gimnazijos, pal. T. Matulionio gimnazijos bei Radvilų gimnazijos mokiniai ir mokytojai.

Konferencijos tikslas – skatinti mokinius analizuoti visuomenės gyvenimo įvykius, problemas bei pokyčius; atskleisti tikėjimo liudytojų – globėjų misiją, pasitarnavimą visų gerovei; aptarti šventųjų įvaizdžius mene, ugdyti mokinių tiriamojo bei kūrybinio darbo įgūdžius, taip pat iniciatyvumo, kūrybingumo ir socialines kompetencijas.

Atidaryme padrąsinantį žodį tarė Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos vikaras, Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo kapelionas, kunigas Viktor Kudriašov bei Radvilų gimnazijos direktorius M. Puodžiukas.

Net trijose darbo grupėse mokiniai skaitė savo parengtus pranešimus, kuriuos vertino kompetentinga komisija: kun. V. Kudriašov, VAJC vadovė  K. Trinkūnaitė, VAJC jaunimo referentė L. Macevičienė, LEU absolventas Z. Butkevič, VU Religijos studijų ir tyrimų centro magistrantas A. Rybakovas, VU lietuvių filologijos bakalaurantas, Europos skautas A. Kalinauskas.

Uždaryme turėjome nuostabią progą pabendrauti su režisieriumi Arūnu Mateliu. Kino režisierius ir prodiuseris papasakojo ne tik apie savo kūrybinius darbus, bet ir atskleidė, kas yra svarbiausia gyvenime – koks svarbus žmogiškumas, pasiaukojimas, sąžiningumas, kas yra tikrosios vertybės. Kartais dvasinė stiprybė, tikėjimas padeda įveikti sunkiausius iššūkius. Tikrieji herojai yra tie, kurie prisikelia po praradimų ir nuopuolių. Tai yra daug svarbiau nei būti pirmam.

Konferencijos organizavimo partneriai ir rėmėjai: Vilniaus arkivyskupijos Jaunimo centras, Bažnytinio paveldo muziejus, Lietuvos Biblijos draugija, Kino teatras „Pasaka“, VšĮ „Aštuntoji diena“ www.8diena.lt, Vilniaus arkivyskupijos katechetikos centras, Vilniaus turizmo informacijos centras, Švč. M. Marijos Nekalto Prasidėjimo parapija.

Džiaugiamės, kad taip paminėjome ne tik Trakų Dievo Motinos, Lietuvos Globėjos, paveikslo karūnacijos 300 metų jubiliejų, bet ir Lietuvos Nepriklausomybės šimtmetį.

Rimanta Kairaitytė