Pradžia » Neklasifikuota » „Makaronų tiltai 2018“ Vilniaus Gedimino technikos universitete

„Makaronų tiltai 2018“ Vilniaus Gedimino technikos universitete

Nacionalinis konkursas „Makaronų tiltai“ – tai čempionatas, kuriame mokinių komandos, sudarytos iš 2-4 žmonių, kuria tiltą, turintį atlaikyti kuo didesnį svorį. Tiltas statomas naudojant makaronus ir plastiliną. Tiltams konstruoti skiriama pamoka – 45 minutės. Prieš tai – 20 min. paskaita ir instruktažas. Tiltų tvirtumo bandymai trunka apie 1 val. Viso renginio trukmė – apie 3 val.

Čempionate „Makaronų tiltai 2018“ Vilniaus Gedimino technikos universitete dalyvavo Radvilų gimnazijos mokiniai Norbertas Makauskas, Gabrielis Rumša, Edvina Šugžda ir Simas Kurauskas. Čempionatas vyko 2018 metų kovo 22 dieną. Į čempionatą užsirašė 15 komandų, atvyko 13. Prieš tiltų statymą mokiniai išklausė paskaitą apie tiltų statymą, jiems buvo susakyti pagrindiniai dalykai – tilto aukštis, plotis, forma, statymo laikas ir kt., į kuriuos reikėjo atsižvelgti norint pastatyti tvirtą tiltą. Išklausę paskaitą, čempionato dalyviai kibo į darbą. Kartu su mokiniais atvykę mokytojai dalyvavo tik kaip stebėtojai. Renginio vedėjas, prieidamas prie kiekvienos komandos, duodavo vertingų patarimų. Radvilų gimnazijos mokiniai buvo nusibrėžę gražų ir sudėtingą tilto projektą – vedėjas jiems patarė supaprastinti modelį ir, jei liks laiko, jį patobulinti. Laikas bėgo labai greitai, komandos dirbo kruopščiai, ramiai, be panikos. Baigti statyti tiltai buvo nufotografuoti.

Nuotraukoje – Radvilų gimnazijos mokinių tiltas.

Pastatytas tiltas pasveriamas, išmatuojamas jo aukštis (turi būti 42 centimetrai) ir plotis (turi neviršyti 10 centimetrų). Po to ant tilto dedama speciali įranga – geležinis strypelis su virvute, prie kurios pritvirtinti svareliai. Tilto tvirtumą tikrino komandos narys, jis spręsdavo, kokį svorį kabinti ir pats jį pakabindavo. Pakabinti svorį nėra paprasta – reikia būti atsargiam, kad nesukurtum papildomo krūvio tiltui.

Vienas po kito lūžo tiltai: vieni išlaikė 500 g, kiti 1 kg ar 2 kg. Radvilų gimnazijos komandos tiltas išlaikė 3,7 kg. Mūsų gimnazijos dalyviai džiaugėsi pasiekę tokį rezultatą. Tačiau nuo tos akimirkos likusios komandos kabino 3,71 kg svorį – siekė nugalėti Radvilų gimnazijos komandą… ir komandos iš Vievio tiltas nugalėjo…