Pradžia » Neklasifikuota » Savaitė VGTU laboratorijose

Savaitė VGTU laboratorijose

Balandžio – gegužės mėn. universitetinių klasių mokiniams užsiėmimai vyko Vilniaus Gedimino technikos universitete. 1-ųjų klasių gimnazistai dalyvavo matematikos paskaitoje „Grožį galima pagrįsti matematiškai“, o 3-ųjų – „Matematinių metodų taikymas sprendimų priėmime“.

1-3 klasių mokiniai gilino teorines fizikos, biologijos, biochemijos žinias. Gimnazistai klausė  fizikos (Atomas, šviesos kilmė, lazeris“), biomechanikos („Biomechanika: nuo prarastų funkcijų atstatymo iki žmogaus galimybių išplėtimo“), biochemijos („Bioinžinerija+gyvenimas= biotūsas“), ekonomikos („Startuolių kūrimas“, „Ar galima tikėti reklama?“) ir kt. paskaitų. Braižybos, informacinių technologijų, ekonomikos teorines žinias gilino praktikos užsiėmimuose.

Universiteto laboratorijose mokiniai atliko fizikos, biochemijos ir chemijos laboratorinius darbus: mokėsi chemijos laboratorinių darbų atlikimo technikos, tyrė vandens kietumą, matavo druskų tirpalų pH, ruošė mikrobiologinę terpę, išsėjo ląsteles iki pavienių kolonijų, nustatė plieno ir aliuminio tamprumo modulius, dielektriko šilumos laidumo koeficientą, šildomo kietojo kūno ilgėjimo koeficientą, difrakcinės gardelės konstantą, taip pat atliko kitus eksperimentus.