Pradžia » Neklasifikuota » Vinco Krėvės muziejuje

Vinco Krėvės muziejuje

Literatūros pamoka „Išlieka tik kovojanti valia“ apie Vinco Krėvės tragedijos „Skirgaila“ herojų Lietuvos didįjį kunigaikštį Skirgailą 4 c ir 4 d  klasės mokiniams vyko V. Krėvės memorialiniame bute – muziejuje. Muziejaus vadovas priminė mums V. Krėvės biografiją ir svarbiausius kūrybos bruožus, apžiūrėjome asmeninius rašytojo daiktus, knygų biblioteką. Išgirdome rašytojo balsą – klausėmės jo kalbos „Žodis Lietuvai“, pasakytos švenčiant 70-metį Filadelfijoje. Žiūrėjome spektaklio „Skirgaila“ (rež. Henrikas Vancevičius) scenas, išsiaiškinome, kad tik tokie valingi kovotojai kaip Skirgaila išlieka bet kokiomis sąlygomis, kad svarbiausia – įsipareigojimas tautai ir žmonėms.  V. Krėvę, sukūrusį tokį valingą ir didingą personažą, rusų poetas Konstantinas Balmontas yra pavadinęs Lietuvos Šekspyru.

Pamoka ne klasėje patiko, ne tik sužinojome, bet ir pamatėme.