Pradžia » Neklasifikuota » Abiturientų edukacinė išvyka į Kauną

Abiturientų edukacinė išvyka į Kauną

Šių metų rugsėjo 20 dieną 4A ir 4B klasių mokiniai, lydimi lietuvių kalbos mokytojos Irenos Gineitienes bei 4A klasės auklėtojos Vilijos Rupšlaukienės, keliavo maršrutu Vilnius – Palemonas – Kaunas – Vilnius. Kelionėje susipažino su Lietuvos romantikų ir neoromantikų – Salomėjos Nėries ir Maironio – gyvenimais. Pirmoji stotelė – Palemonas, kur aplankėme S. Nėries namus-memorialinį muziejų. Jame eksponuojami daiktai leido suvokti, kaip gyveno prieškario šeima, taip pat moksleiviai daugiau sužinojo apie S. Nėries biografiją bei kūrybą. Pastate galima buvo rasti ir poetės vyro Bernardo Bučo skulptūrų. Šiuo metu namas yra šalia Kauno marių, prie kurių taip pat nepraleidome progos apsilankyti.

Kita mūsų aplankyta vieta buvo kun. Jono Mačiulio – Maironio namai – muziejus. Muziejus yra pačioje Kauno miesto širdyje, šalia Kauno rotušės. Moksleiviai stebėjosi namo dydžiu – Maironis gyveno kone rūmuose. Žinoma, pakerėjo ir vidus – namuose yra trys svetainės, kurios buvo skirtos svečiams ir darbo reikalams. Visgi kita, gyvenamoji, namo dalis buvo daug kuklesnė už prieš tai buvusius kambarius, kas irgi ypatingai nustebino. Sužinojome nemažai apie Maironį, jo gyvenimą bei apie tai, koks dosnus ir pasiaukojantis žmogus jis buvo.

Galiausiai mokiniai turėjo kelias valandas laisvo laiko, kurio metu pažindinosi su buvusia laikinąja Lietuvos sostine, jos ypatinga architektūra.

Įspūdžius užrašė Emilija ir Agata