Pradžia » Neklasifikuota » Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmų edukaciniame užsiėmime „Pavanos žingsniu“

Rugsėjo 20 dieną 3 ABC ir 4 ABCD klasių moksleivių muzikos ir šokio jungtinė grupė dalyvavo Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmų edukaciniame užsiėmime „Pavanos žingsniu“. Edukacinio užsiėmimo metu gimnazistai sužinojo, kas yra senasis istorinis šokis, kokiu laikotarpiu jis buvo šokamas, kada atsirado pirmieji šokių vadovėliai, ką šoko Europos ir Lietuvos rūmų diduomenė bei paprasti miesto ir kaimo gyventojai. Domėjosi, kokią įtaką šokėjų judesiui turėjo įvairių epochų kostiumų mados, susipažino su viduramžių, Renesanso ir baroko epochoms būdingais šokių ypatumais, muzika. Visa tai išsiaiškinę ėjo į vieną gražiausių Valdovų rūmų muziejaus menių mokytis šokti populiarių istorinių laikų šokių – branlio ir kilmingosios pavanos, išbandė galjardos žingsnelius.