Pradžia » Neklasifikuota » Ekskursija į Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminariją

Ekskursija į Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminariją

Šių metų spalio 2 dieną 4b ir 4a klasių mokiniai, lydimi lietuvių kalbos mokytojos Irenos Gineitienės, lankėsi Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminarijoje. Ten, vedami ekskursijos vadovo bei 6 kurso klieriko Valdemaro Širvinski, susipažino su seminarijos studijų sistema, klierikų gyvenimu bei pačios seminarijos atsiradimo istorija.

Seminarijoje sužinojome, kaip jauni, pašaukimo sulaukę jaunuoliai pasineria į šiuos mokslus, kaip kelia sau klausimą, ar jų vieta būtent čia. Abiturientai naująją informaciją galėjo palyginti su Vinco Mikolaičio-Putino romanu „Altorių šešėly“. Klierikas Valdemaras pasidalino savo istorija, savo patirtimi. Sužinojome, jog šiuo metu seminarijoje mokosi 22 klierikai, jog šioje mokymo įstaigoje yra išskirtinių teologinių knygų turinti biblioteka, kurioje gali lankytis visi norintys.

Apsilankymas seminarijoje ketvirtokam labai patiko, leido praplėsti savo suvokimą apie kunigus ir jų gyvenimo būdą.

Įspūdžius užrašė Gabrielė 4b