Pradžia » Neklasifikuota » Iš ekspedicijos Lenkijoje „Paskui paukščius“ sugrįžus

Iš ekspedicijos Lenkijoje „Paskui paukščius“ sugrįžus

Spalio 8 – 12 d. 3A klasės mokinės Ieva, Lina ir biologijos mokytoja kartu su šalies Jaunųjų ornitologų konferencijos nugalėtojais iškeliavome į Lenkiją. Pirmąją ekspedicijos dieną užsukome į Belovežo girios nacionalinį parką. Tai UNESCO saugoma teritorija, didžiausias Europoje reliktinis lygumų miškas. Tai didinga giria su didele gyvūnų ir augalų įvairove. Sužinojome, kad girios medžių amžius svyruoja nuo 100 iki 600 metų.

Ankstų kitos dienos rytą išsiruošėme į pietrytinę Lenkijos dalį – Maguros nacionalinį parką. Nuobodu nebuvo: stebėjome ir skaičiavome paukščius, gėrėjomės kraštovaizdžiais, klausėmės įdomių istorijų. Keliaudami gamtiniu taku pamatėme įspūdingą ugninę salamandrą, kuri jau ruošėsi žiemos miegui.

Trečiąją ekspedicijos dieną iškeliavome į Biesczadzki nacionalinį parką su įstabiais Beskiclų kalnais. Kopti beveik į pusantro kilometro aukščio kalnus nebuvo lengva, bet įkopę didžiavomės savimi ir grožėjomis nuostabiais vaizdais…

Paskutinę dieną Liubline aplankėme Lietuvos – Lenkijos istorijai svarbius objektus – Lietuvos aikštę, Liublino muziejų su Liublino unijos paveikslo originalu ir t. t.

Grįždami į namus aptarėme ekspedicijos rezultatus, pasidalinome nuotraukomis ir vidurnaktį išsibarstėme po namus su nepamirštamais įspūdžiais ir tikėdami, kad ši ekspedicija bus mums ne paskutinė.