Pradžia » Neklasifikuota » Savaitė VGTU

Savaitė VGTU

2018 m. lapkričio 19 – 23 d. kaip ir kasmet 1-3 gimnazijos universitetinių klasių mokiniams užsiėmimai vyko Vilniaus Gedimino technikos universitete. Gimnazistai dalyvavo matematikos („Grožį galima pagrįsti matematiškai“), biomechanikos („Inovatyvios technologijos biomechanikoje ir medicinoje“), fizikos („Fizika – raktas į gamtos paslaptis“), ekonomikos („Kodėl naudinga mokytis ekonomikos?“) paskaitose. Teorines braižybos žinias mokiniai gilino inžinerinės grafikos užsiėmime „Paprasto pastato 3D modelis“, ekonomikos teorines žinias galėjo pritaikyti  praktiniame užsiėmime – žaidime „Silpniausioji grandis“, matematikos – praktiniuose užsiėmimuose „Algebrinių reiškinių pertvarkymas ir skaičiavimas“ ir „Statistikos duomenų susisteminimas ir pristatymas naudojant Excel programą“.

Universiteto laboratorijose mokiniai atliko chemijos ir fizikos laboratorinius darbus: mokėsi naudotis automatine pipete, filtruoti ir titruoti, nustatė metalo hidroksido kiekį gramais, susidariusį reakcijos tarp druskos ir šarmo metu, taip pat nustatė dielektriko šilumos laidumo koeficientą, šildomo kietojo kūno ilgėjimo koeficientą, matavo skersinių bangų sklidimo greitį stygoje, atliko kitus eksperimentus.