Pradžia » Neklasifikuota » Ypatinga meilės Lietuvai pamoka

Ypatinga meilės Lietuvai pamoka

2019 m. vasario 6 d. Radvilų gimnazijos pirmųjų klasių mokiniai susitiko su poeto K. Bradūno dukra, JAV lietuvių bendruomenės veikėja, kultūros antropologe ir etnologe, šių metų Lietuvių kalbos premijos laureate Elena Bradūnaite – Aglinskiene, šiuo metu gyvenančia Lietuvoje.

Mokiniai buvo nustebinti puikia lietuvių kalba žmogaus, užaugusio ir gyvenusio Amerikoje, didelį įspūdį padarė E. Bradūnaitės vaikystės prisiminimai, kaip poeto K. Bradūno šeima stengėsi įskiepyti savo vaikams meilę gimtajai kalbai, Lietuvos istorijai. Žavėjo itin nuoširdus pasakojimas apie mūsų tautos papročius, legendas, sakmes, kurios Amerikos žmonėms, neturintiems tokių gilių tapatybės šaknų, atrodo unikalios. E. Bradūnaitės susitikimas su Radvilų gimnazijos pirmokais buvo ypatinga meilės Lietuvai pamoka, dar kartą patvirtinusi, jog už savo gimtąją kalbą, tautą ir valstybę esame atsakingi mes patys.