Pradžia » Neklasifikuota » VGTU universitetinių klasių veiklos gimnazijoje. Konkursas „Makaronų tiltai 2019“

Vasario mėnesį 1-3 universitetinių klasių mokinių komandos rungėsi gimnazijoje organizuotame konkurse „Makaronų tiltai“. Statant tiltus iš makaronų  susipažįstama su inžinerijos pagrindais, svarbiausiais bei elementariais dėsniais. Tiltus veikia klasikiniai statybinės mechanikos dėsniai. Kuriant tiltus iš makaronų susipažįstama su visais būtiniausiais konstrukcijos kūrimo etapais: parengti eskizus, iš makaronų ir plastilino pastatyti tiltą, padaryti atskirų fragmentų ir viso tilto bandymus.

Konkurse dalyvavo VGTU statybos fakulteto doc. dr. Gintautas Ambrasas. Konkurso pradžioje jis mokiniams pateikė naudingos teorinės informacijos apie tiltų konstravimą, jų statybą. Taip pat supažindino su konkurso taisyklėmis. Vėliau aktyviai vadovavo tiltų eskizų rengimui, tiltų konstravimui iš makaronų ir plastilino bei pagamintų tiltų bandymams. Mokinių tikslas buvo sukurti tiltą, kuris išlaikytų didesnį svorį nei kitos komandos ir nugalėtų priešininkus. Sunkiausia užduotis buvo padaryti tilto eskizą ir sugalvoti, kaip realizuoti savo idėją, kad ji būtų geriausia iš visų kitų. Tvirčiausius tiltus pavyko sukonstruoti 3A klasės komandoms – „Makaroniukams“ ir „Zuokaudi“. Jų sukonstruoti tiltai išlaikė 2000 g svorį. Kadangi „Makaroniukų“ komandos tiltas buvo lengvesnis (tiltas svėrė 269 g), tai ji ir laimėjo I vietą. Antri buvo „Zuokaudi“ komandos atstovai. I D klasės komandos „Laimingieji“ tiltas išlaikė 1400 g apkrovą. Jie laimėjo III vietą. Nugalėtojų komandos dalyvaus kituose „Makaronų tiltai 2019“ etapuose.