Pradžia » Neklasifikuota » Laivu po Nemuno deltą. Ventės ragas ir Ornitologijos centras

Laivu po Nemuno deltą. Ventės ragas ir Ornitologijos centras

Gražią rudens dieną, rugsėjo 26 d., mes, 1-3 klasių mokiniai, autobusu vykome prie Kuršių marių į edukacines ekskursijas su gidais „Laivu po Nemuno deltą“ ir „Ventės ragas ir Ornitologijos centras“.

į Mingės kaimą mūsų laukė laivas „Šturmai“. Plaukėme dvi valandas maršrutu: Minijos upė – Minijos kaimas – Upaitės upė – Kniaupo įlanka – Kuršių marios – Atmatos upė – Uostadvaris – Krokų Lankos ežeras – Minijos upė. Plaukdami susipažinome su laivybos vidaus vandenimis ypatumais, laivų ir jachtų skirtumais, laivavedžio profesija, turėjome galimybę pabūti laivavedžiais prie laivo vairo. Plaukiant gidas mums pasakojo apie etninę Minijos kaimo architektūrą, Nemuno deltos augmeniją ir gyvūniją, papasakojo, kad gyvenimas pamario krašte niekada nebuvo lengvas – siautė potvyniai, pas kaimyną galėjai nuplaukti tik valtimis, marių vėjai pavasarį ir rudenį buvo pikti ir klastingi, o Mingės kaime vietoje įprastų gatvių nusidriekusios vingiuotos vandens juostos. Smagi pramoga buvo plaukimas laivu. Plaukdami pamatėme Nemuno deltos savitumą – nuostabų kraštovaizdį, paukščių karalijos vietas, Kuršių marių platybes.

Paskui nuvykome į Ventės ragą. Apsilankėme vieninteliame Lietuvoje Ornitologijos centre. Tai labiausiai į vakarus nutolęs Šilutės rajono taškas, pusiasalis rytinėje Kuršių marių pakrantėje. Sužinojome, kad Ventės ragas – ideali geografinė vieta paukščiams gaudyti ir žieduoti. Rytine Baltijos jūros pakrante driekiasi vienas didžiausių paukščių migracijos kelių. Šioje stotyje kasmet apžieduojama po 2-4 tūkst. paukščių. Daugiausia varnėnų, liepsnelių, didžiųjų, mėlynųjų, juodųjų ir ilgauodegių ir kt. Iš pradžių sparnuočiai gaudomi užmetant tinklus ant krūmų ir į juos įvarant paukščius. Apie sparnuočių pasaulį, atrodė, žinojome daug. O pabuvojus ir išklausius centro darbuotojų pasakojimus atsiskleidė, koks tas pasaulis paslaptingas ir įdomus…