Pradžia » Neklasifikuota » Savaitė Vilniaus Gedimino technikos universitete

Savaitė Vilniaus Gedimino technikos universitete

Lapkričio 18-22 dienomis gimnazijos universitetinių klasių mokiniams užsiėmimai vyko Vilniaus Gedimino technikos universitete. 1-3 klasių mokiniai gilino teorines fizikos, biologijos, aplinkosaugos, ekonomikos žinias. Gimnazistai klausė fizikos (Fizika – raktas į gamtos paslaptis“), biomechanikos („Biomechanika: nuo prarastų funkcijų atstatymo iki žmogus galimybių išplėtimo“), aplinkosaugos („Alternatyvioji energetika“), ekonomikos („Inžinerinių procesų verslas ir ekonomika“, „Mano inovatyvus verslas raketos greičiu“, „Strateginis planavimas – kaip tapti Lietuvos prezidentu(-e)?“ ir kt.) paskaitų.

Matematines žinias mokiniams gilinti padėjo įvairios matematikos paskaitos. 1-ųjų klasių gimnazistai dalyvavo paskaitoje ,,Matematika ir menas“, 2-ųjų – „Matematiniai“ pinigai“ ir „Algebrinės lygtys ir nelygybės“ , 3-ųjų – „Algebrinių lygčių sistemos“ bei „Įdomioji matematika“.

Braižybos, ekonomikos teorines žinias gilino ir praktikos užsiėmimuose.

Lankydamiesi aplinkos inžinerijos fakultete mokiniai turėjo galimybę susipažinti su kelių inžinieriaus specialybe, dalyvavo paskaitoje „Miesto transporto planavimo ypatumai“, stebėjo veiklas Automobilių kelių mokslo laboratorijoje, dalyvavo protmūšyje.

Universiteto laboratorijose mokiniai atliko fizikos, biochemijos ir chemijos laboratorinius darbus: mokėsi chemijos laboratorinių darbų atlikimo technikos, tyrė vandens kietumą, matavo druskų tirpalų pH, ruošė mikrobiologinę terpę, išsėjo ląsteles iki pavienių kolonijų, nustatė dielektriko šilumos laidumo koeficientą, šildomo kietojo kūno ilgėjimo koeficientą, difrakcinės gardelės konstantą, taip pat atliko kitus eksperimentus.