Pradžia » Neklasifikuota » Kalėdinė ekskursija į Pakruojo dvarą ir neatrastąją kitokią Latviją

Kalėdinė ekskursija į Pakruojo dvarą ir neatrastąją kitokią Latviją

2019 gruodžio 20 d. mes, 3 BCD klasių mokiniai vykome į gražią edukacinę kalėdinę ekskursiją, kurios metu aplankėme Miežiškių (Panevėžio rajone) Kalėdinių žaisliukų muziejų, Rundalės rūmus (Latvijoje), Jelgavos (Latvijoje) Karamelės saldainių dirbtuvėles, Pakruojo dvarą.

Panevėžio rajone esančiame Miežiškių miestelyje yra Kalėdų eglutės žaislų muziejus – vienintelis Baltijos šalyse. Muziejaus lentynose eksponuojama daugiau nei 1600 kalėdinių žaisliukų ir kitų šventinių atributų. Miežiškių bibliotekos vadovė ir muziejaus įkūrėja V. Karklytė mums pasakojo, kad kiekvienas žaisliukas turi savo istoriją, kiekvienas yra nufotografuotas ir užregistruotas knygoje. Muziejuje yra ne tik eglutės žaisliukų ekspozicija, čia vyksta ir edukacinės programos. Svečiams siūloma pasigaminti Kalėdų Senelį, nusipinti šiaudinį žaislą arba susikurti kalėdinį atviruką.

Ne kiekvienas žino, jog Latvijoje, Bauskės rajone, netoli Jelgavos miesto, stovi dažnai vadinami Baltijos Versaliu – Rundalės rūmai. Tai puikus baroko ir rokoko stiliaus meno šedevras. Šie rūmai ir šalia esantis sodas, didžiausi šio stiliaus rūmai Latvijoje. Įdomu buvo pasivaikščioti po šventiškai pasipuošusias rūmų sales, paklausyti gido pasakojimo.

Jelgavoje aplankėme Karamelės saldainių dirbtuvėles. Meistrė papasakojo apie karamelinių saldainių gamybą, stebėjome kaip iš paruošto sirupo buvo gaminama karamelės masė, paragavome jau pagamintų saldainių. Sužinojome, kad dažai gaminami tik iš natūralių produktų – morkų, špinatų, dilgėlių. Išklausėme instruktažo, patys pasigaminome įvairių formų ledinukų ant pagaliuko, kuriuos meistrai įpakavo. Namo vežėmės po gražų, spalvingą ir skanų karamelinį gardėsį.

Pakruojo dvare mūsų laukė šviesos festivalis „Didieji Kinijos žibintai“. Tai milžiniškų šviesos skulptūrų parkas, teatralizuoti šou ir šventinės pramogos; šventinė mugė, Rytų virtuvės skoniai ir dvariškos pramogos.

Smagiai praleidę dieną, daug pamatę ir sužinoję, kupini įspūdžių, geros nuotaikos, grįžome namo. Dėkojame auklėtojoms ir gidei Daivai Mulevičienei už puikiai suorganizuotą šventinę ekskursiją.