Pradžia » Neklasifikuota » Radvilų gimnazijos mokiniai dalyvavo „Euroscolos“ renginyje Europos Parlamente Strasbūre

Sausio 15-20 d. Radvilų gimnazijos atstovai – MEPA (Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės) projekto dalyviai – kartu su Pilaitės bei Salininkų gimnazijų atstovais dalyvavo „Euroscolos“ renginyje Europos Parlamente Strasbūre.

Agnė

Vos atvykome į Europos Parlamentą Strasbūre sausio 17-ąją, mus pasitiko organizatorės. Jos iškart suskirstė mus į grupes, kuriose po pietų turėjome diskutuoti. Greitai po to sekė kavos pertraukėlė bei rytinė sesija plenarinėje posėdžių salėje. Jos metu buvo trumpai pristatyta Europos Sąjunga, diskusija bei šalių – mokyklų – prisistatymai. Tuomet atėjo pietų metas bei „Eurogame“ žaidimo laikas. Tai labai įdomus, įtraukiantis ir skatinantis bendrauti žaidimas, nes jo metu dalyviai turėjo sudaryti komandas, kuriose visi nariai būtų iš skirtingų šalių.

Vėliau, išskirstyti į skirtingas sales, diskutavome savo dar Lietuvoje pasirinktomis temomis su skirtingų valstybių mokiniais. Po to temų sprendimus pristatėme vakarinėje sesijoje, kurią vainikavo „Eurogame“ finalinis žaidimas ir Europos himnas. Tai buvo išties įdomi ir įspūdžių pilna diena!

Gabrielis

Kelionė buvo labai įdomi. Gidė suteikė įdomių žinių apie šalis bei miestus, kuriuose lankėmės. Pamačiau tikrai daug, susipažinau su labai draugiškais bendrakeleiviais bei kitų mokyklų atstovais. Galbūt tik trūko laisvo laiko užsienio šalyse, bet tai nebuvo didžiausia bėda. Pati veikla parlamente taip pat labai įsiminė – vyko įdomios (bei banalios ir nuvalkiotos) diskusijos, bendraminčių bei aktyvių mokinių pastabos pagilino mano pasirinktos temos žinias. Galima teigti, jog renginys buvo tikrai įtraukiantis ir neužmirštamas.

Visa kelionė – neįkainojama patirtis, kurią rinkčiausi dar kartą, jei tik būtų galimybė ir netrukdytų sveikatos problemos (turiu omeny pačią kelionę autobusu ir ypač ilgą laiką, praleistą autobuse sėdint 😊).