Pradžia » Neklasifikuota » Universitetinių klasių mokinių veiklos Vilniaus Gedimino technikos universitete

Universitetinių klasių mokinių veiklos Vilniaus Gedimino technikos universitete

Sausio – vasario mėn. 1-3 gimnazijos universitetinių klasių mokiniams užsiėmimai vyko Vilniaus Gedimino technikos universitete.

Gimnazistai dalyvavo įdomiosios matematikos paskaitoje „Uždaviniai iš matematikos istorijos“, aplinkosaugos – „Atliekos ir darni aplinka“, psichologijos savęs pažinimo paskaitoje „Kas aš esu?“ Įdomi ir įtraukianti buvo paskaita – proto mūšis „Išmesti negalima panaudoti.“

1-3 klasių mokiniai gilino teorines fizikos, biologijos, ekonomikos žinias. Gimnazistai klausė fizikos – Fizika – raktas į gamtos paslaptis“, biomechanikos – „Biomechanika: nuo prarastų funkcijų atstatymo iki žmogus galimybių išplėtimo“. Taip pat ekonomikos paskaitų : „Inžinerinių procesų verslas ir ekonomika“, „Startuolių kūrimas“, „Strateginis planavimas – kaip tapti Lietuvos prezidentu(-e) ?“ ir kt.

Braižybos, ekonomikos, informacinių technologijų teorines žinias gilino praktikos užsiėmimuose: „Geometrinio kontūro modeliavimas. Brėžinio paruošimas.“, „Rastrinės ir vektorinės grafikos kūrimas naudojant atvirojo kodo programas (Gimp ir Inkscape)“ ir tęstiniame „Inžinerinių procesų verslas ir ekonomika“ ciklo užsiėmime.

Universiteto laboratorijose mokiniai atliko fizikos, biochemijos, mikrobiologijos ir chemijos laboratorinius darbus: mokėsi chemijos laboratorinių darbų atlikimo technikos, tyrė vandens kietumą, matavo druskų tirpalų pH, ruošė mikrobiologinę terpę, išsėjo ląsteles iki pavienių kolonijų, nustatė plieno ir aliuminio tamprumo modulius, dielektriko šilumos laidumo koeficientą, šildomo kietojo kūno ilgėjimo koeficientą, difrakcinės gardelės konstantą taip pat atliko kitus eksperimentus.

3 klasių mokiniai dalyvavo Studentų atstovybės Verslo vadybos fakultete organizuojamame renginyje „MANAGE DAYS 2020“. Jo metu moksleiviai turėjo galimybę susitikti su pramogų pasaulio atstovais Arūnu Valinsku ir Gediminu Jauniumi, išgirsti su jų sėkmės istorijas.