Pradžia » Ugdymas » Ugdymas karjerai

Ugdymas karjerai

Ugdymo karjerai tikslas – sudaryti sąlygas mokiniams ugdytis karjeros kompetencijas, būtinas sėkmingam mokymosi krypties, profesijos, darbinės veiklos pasirinkimui ir mokymuisi visą gyvenimą.

Uždaviniai:

• Ugdyti kompetencijas: pažinti save, karjeros galimybes, planuoti karjerą ir ją įgyvendinti.
  • Padėti rasti ir naudoti su karjera susijusią informaciją.
  • Plėtoti ryšius su švietimo įstaigomis, socialiniais partneriais, verslo įmonėmis ir kitomis institucijomis.
  • Panaudoti mokinių tėvų, buvusių mokinių profesinę patirtį.

Karjeros ugdymo paslaugos:

• Individualios konsultacijos mokiniams ir pagalba jiems renkantis profesiją.
  • Klasės valandėlės, skirtos karjeros planavimui, savęs pažinimui
  • Karjeros savaitė gimnazijoje – susitikimai su įvairių profesijų atstovais.
  • Karjeros planavimo pamokos 3-4 kl. (pasirinkusiems dalyką).
  • Susitikimų, paskaitų, išvykų, ekskursijų organizavimas, bendradarbiaujant su universitetais, kolegijomis, profesinėmis mokyklomis, buvusiais mokiniais, mokinių tėvais.

Naudingos nuorodos

• www.lamabpo.lt – Lietuvos aukštųjų mokyklų bendrojo priėmimo tvarka, konkursinio balo skaičiuoklė, ankstesnių metų konkursiniai balai. Norminės studijų kainos.

• www.skvc.lt – duomenys apie vertintas visų Lietuvos aukštųjų mokyklų studijų programas, jų akreditaciją.

• www.smm.lt – informacija apie stojimą į aukštąsias mokyklas.

• www.aikos.smm.lt – informacija apie profesijas, kvalifikacijas, profesines ir aukštąsias mokyklas, mokymo ir studijų programas.

• www.vsf.lrv.lt – informacija apie lengvatines paskolas ir socialines stipendijas.

• www.euroguidance.lt – 4 dalių filmukas ir leidiniai apie karjeros planavimą.

• www.mobilumogidas.lt – savęs pažinimo testai. Europos dokumentų formos.

• www.mukis.lt – filmai ir nuotraukos apie profesijas. Mokinio knyga. Renginiai apie studijų programas, profesijas.

• www.zinauviska.lt – informacija ir patarimai jaunimui apie studijas, darbą, stažuotes ir savanorystę.

• www.jtba.lt – informacija ir patarimai jaunimui apie studijas, darbą, stažuotes ir savanorystę.

• www.buk-savanoriu.lt – informacija apie savanorystės formas ir galimybes savanoriauti.

• www.studinfo.lt – informacija apie studijas užsienyje, konsultacijos. Sėkmės programa norintiems įstoti į pasirinktą programą užsienyje.

• www.studijos.lt – pasirink profesiją – iliustruoti profesinio mokymo programų aprašymai. Informacija apie įvairius kursus ir būrelius.