Pradžia » Neklasifikuota » Kalbos muziejuje

Kalbos muziejuje

Lapkričio 9 dieną 1e, 3c, 3d ir 4c klasės mokiniams lietuvių kalbos pamoka vyko Kalbos muziejuje – vieninteliame Europoje Kalbos muziejuje (panašų turi tik Pietų Afrikos Respublika ir Brazilija). Muziejaus gidė Akvilė parodė mums įvairių kalbos žaislų – t. y. kalbą galėjome paliesti rankomis: pabuvome kalbos archeologais – iš tikro smėlio kasėme žodžius iškasenas (seniausius lietuvių kalbos žodžius, kurie turi atitikmenis kitose indoeuropiečių kalbose); apžiūrėjome interaktyvų indoeuropiečių kalbų medį – bandėme suskaičiuoti, kiekgi yra mirusių ir kiek gyvų kalbų; spausdinome naudodami antspaudus su lietuviškų raidžių kilmės aprašais (lotyniškos, čekiškos, originalios lietuviškos, pagal lenkų analogiją pasidarytos raidės) – pasirodo, raidę „ė“ teturi tik lietuvių kalba, o raidė „ū“ yra jauniausia lietuvių kalbos raidė! Ir tai tik maža dalis kalbos žaislų, kuriuos išbandėme!

Mums labai patiko kompiuteriniai skaitmeniniai žaidimai: „Gyvūnų spalvos“ (reikia iš spalvų sąrašo parinkti tinkamą žodį gyvūno kailiui nusakyti), „Kieti riešutėliai“ (reikalauja taisyklingo kirčiavimo), „Padainuok karaokę tarmiškai“.

Pamoka Kalbos muziejuje buvo labai įdomi ir naudinga.

Adresas: Gelvonų g. 55, LT-07135 Vilnius
Tel.: (8~5) 240 5196