Pradžia » Neklasifikuota » Gimnazistai Lietuvos pramonės įmonėse

Gimnazistai Lietuvos pramonės įmonėse

2018-04-24 mes, Radvilų gimnazijos mokiniai, vykome į Lietuvos pramonės įmones. Apsilankėme AB „Achema“, įsikūrusioje Jonavos rajone, šalia Neries ir Šventosios upių santakos. Tai didžiausia azoto trąšų ir kitų pramoninių chemijos produktų gamintoja šalyje bei didžiausia tokio pobūdžio gamykla Baltijos šalyse. Autobusu važinėjome po didžiulę įmonės teritoriją. Gidas pasakojo apie gaminamą produkciją, parodė azoto trąšų, amoniako, azoto rūgšties, formalino, angliarūgštės, deguonies ir kitus gamybos cechus. 

        

Sužinojome, kad „Achema“ yra kokybiškų, pažangiomis technologijomis ir švaria gamyba paremtų trąšų ir chemijos produktų verslo lyderė Lietuvoje ir užsienio rinkose.
Iš Jonavos pasukome Kėdainių link. Sužinojome, kad Kėdainiai apie 290 metų priklausė garsiajai Lietuvos didikų Radvilų giminei. Valdant Radviloms Kėdainiai buvo kultūrinis ir religinis protestantizmo centras (veikė kelios bažnyčios, gimnazija, spaustuvė). Evangelikų reformatų bažnyčios kriptoje puošniuose renesanso ir baroko stiliaus sarkofaguose palaidoti Radvilų giminės atstovai. Ekskursijos metu apžiūrėjome šios kilmingos šeimos istorinius ženklus, kurių gausu jaukiame Kėdainių senamiestyje.
Labai laukėme, kada nuvyksime į Kėdainių UAB „Vikeda“, kuri yra viena moderniausių valgomųjų ledų „Dadu“ gamybos įmonių Lietuvoje. Darbuotojos mus maloniai sutiko, aprengė specialiais drabužiais. Švariai nusiplovėme rankas ir ėmėme keliauti po gamybos cechus. Darbuotojos papasakojo, kad geriausios kokybės bei įdomius ledus rinkai pristato aukštos kvalifikacijos specialistai. Įmonės produkcijai gaminti naudojamos kokybiškos žaliavos, o pagrindinė jų – neapdirbtas natūralus karvių pienas. „Dadu“ ledai labai skanūs. Paragavę įvairių skonių ir spalvų ledų tuo įsitikinome. Ypač patiko neįprasti juodieji „Dadu“ ledai su vyšnių įdaru.

Kontaktai

Adresas: Gelvonų g. 55, LT-07135 Vilnius
Tel.: (8~5) 240 5196
El. paštas: ras****@**dvilu.vilnius.lm.lt

Renginių kalendorius

Europos Sąjungos fondų investicijos

ES
Skip to content