Pradžia » Neklasifikuota » Iš pažintinės kelionės sugrįžus…

Iš pažintinės kelionės sugrįžus…

Spalio 18-20 d. grupė 2, 3, 4 klasių mokinių kartu su mokytojomis vyko į kelionę maršrutu: Zamostė-Lvovas-Liublinas. Pirmą dieną apsilankėme Zamostės mieste. Šis miestas išlaikęs originalų planą ir jį saugančius gynybinius įtvirtinimus. Vaikščiodami Zamostės renesanso stiliaus senamiesčiu, grožėjomės statiniais, kuriems būdingos susipynusios Italijos ir Centrinės Europos architektūros tradicijos. Sužinojome, kad šis miestas yra italų „idealaus miesto“ projektas, įgyvendintas Lenkijoje.

Antrą dieną mes jau Lvove – Lenkijos ir Austrijos – Vengrijos kultūrų mieste su žaviu senamiesčiu, miesto Rotuše, bažnyčiomis, daugybe paminklų ir kitų išskirtinių vietų. Viena iš jų – Operos ir baleto teatras. Kylame įspūdingais laiptais į pagrindinę salę, stebime repeticiją, žavimės šventovės interjeru ir t. t. Lvovas – į UNESCO pasaulio paveldą įtrauktas miestas dėl išskirtinės architektūros, ir jame mes randame tikrai daug išskirtinių vietų – Bernardinų vienuolyną, Turgaus aikštę, Kavos kasyklą. Taip, Kavos kasyklą. Apsilankėme joje. Buvo tikrai įdomu. Vakare mes Lvovo žymių žmonių panteone, Ličiakokovskių kapinėse, su unikaliais XVII – XX a. paminklais ir istorijomis, kurias mums pasakoja gidė.

Paskutinę kelionės dieną mūsų laukia Liublinas. Gido lydimi keliaujame senamiesčio gatvelėmis, klausomės pasakojimų, kurie mus nukelia į laikus, kada buvo pasirašyta Liublino unija. Perėję Liublino unijai skirtą maršrutą, atsisveikinome su mūsų istorijai svarbiu ir svetingu miestu ir pasukome namų link.

Ši kelionė mums suteikė daug naujų žinių, gerų emocijų, skatina domėtis, pažinti ir bendrauti…

Laukiame naujų kelionių.

Kontaktai

Adresas: Gelvonų g. 55, LT-07135 Vilnius
Tel.: (8~5) 240 5196
El. paštas: ras****@**dvilu.vilnius.lm.lt

Renginių kalendorius

Europos Sąjungos fondų investicijos

ES
Skip to content