Pradžia » Neklasifikuota » Pokario kasdienybės atspindžiai partizanų dienoraščiuose ir dainose

Pokario kasdienybės atspindžiai partizanų dienoraščiuose ir dainose

Jau antri metai gimnazijos antrų klasių mokiniai susipažįsta su sudėtinga pokario tikrove Lietuvoje. Partizanų dienoraščiai ir jų dainos yra puikūs istoriniai šaltiniai, atskleidžiantys seniai pamirštas laisvės kovų akimirkas, liudijančias ne tik pergales, bet ir netektis bei išdavystes. Mokiniai, skaitydami partizanų L. Baliukevičiaus – Dzūko, A. Ramanausko dienoraščius, galėjo suvokti pokario kovų svarbą šiuolaikiniams piliečiams. Išgirstos partizanų dainos leido suprasti, kuo skiriasi partizanų dainuojama daina nuo vėlyvesnių jos interpretacijų. Įgytą patirtį Radvilų gimnazijos mokiniai perteikė netradiciniais būdais – kurdami komiksus ir memus.

Adresas: Gelvonų g. 55, LT-07135 Vilnius
Tel.: (8~5) 240 5196